O mnie

Kim jestem?

Cześć, nazywam się Adam.

Urodzony w 1984, programuję od 7 roku życia. Gdy miałem 3 latka, rodzice sprezentowali mi cudny sprzęt tamtej epoki – komputer ATARI 65XE. To wpłynęło na całe moje dalsze życie.

W podstawówce poznałem kolegę, który również miał ATARI i pewną ciekawą książeczkę… „ATARI Basic dla dzieci”. Do dziś pamiętam ten tytuł. Były to podstawy programowania w języku Basic. Tak mnie to wciągnęło, że zacząłem wymyślać i tworzyć własne programiki. Już wtedy wiedziałem, co będę robił w przyszłości…

Zawodowo programuję od 2005 roku. Przechodziłem przez wiele różnych języków i technologii. Obecnie skupiam się mocno na C# i .NetCore (chociaż robię też sporo w C++).

Nienawidzę JavaScriptu i frontendu. Nie mam tego graficznego zmysłu. Do tego stopnia, że nawet gdy się ubieram, zakładam na siebie po prostu to, co akurat jest na wierzchu szuflady. Moja żona fajnie się wtedy wkurza 🙂

Za to backend całkowicie mnie pasjonuje. Potrafię czytać różne publikacje i eksperymentować godzinami.

Od zawsze, poza programowaniem, uwielbiałem też „uczyć” innych i podobno mam do tego talent. Dlatego też powstał blog MasterBranch, na którym staram się wyjaśniać tajniki programowania.

A że nie samym programowaniem człowiek żyje, to w wolnym czasie uprawiam strzelectwo sportowe. Polecam!

Certyfikaty

Egzamin Microsoft MS 357

Egzamin Microsoft MS 357

Certyfikat MS-365 Developer Associate

Certyfikat MS 365 Developer Associate

Certyfikat AZ 204 Azure Developer Associate